Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakie pozytywne skutki będzie miało podawanie zwierzętom mniszka lekarskiego

Naturalna medycyna od setek lat wykorzystuje z powodzeniem właściwości wielu roślin leczniczych. To, co znane było już wieki temu, dzisiaj potwierdzają badania naukowe. Jak bowiem wykazano, w mniszku lekarskim znajduje się dużo najróżniejszych minerałów, witamin czy czynnych substancji. Będzie to między innymi to witamina A, C i D, potas i żelazo, ale też barwniki i flawonoidy. W praktyce do wykorzystania będą się nadawać wszystkie części, zaczynając od kwiatów i liści, a skończywszy na korzeniach. Mniszek lekarski to bardzo popularna roślina, rośnie w dużej ilości miejsc, dlatego też i jest często stosowany do karmienia nim zwierząt roślinożernych. Lecz można też jego liście wysuszyć, i mieć do podawania jesienią i zimą. Zresztą tę roślinę można bez żadnego problemu podawać także innym zwierzętom, nie tylko roślinożernym. Jeżeli ktoś chce, to może sam się zająć przygotowaniem, starczy na przykład na pobliskiej łące pozbierać liście i je w przewiewnym i suchym miejscu porządnie wysuszyć.

Rzecz jasna nie będzie również problemu, aby takie zioło kupić w jakimś sklepie internetowym, istotne jest tylko, aby było to sprawdzone miejsce jeśli chodzi o jakość oferowanego asortymentu. A ogólnie plusów dawania mniszka zwierzętom naprawdę jest dużo. Jeśli regularnie się to będzie robić, to szybko zauważy się widoczną różnicę. W tej roślinie występują liczne wcześniej wspominane składniki odżywcze, dzięki czemu wzmacnia ona odporność i uchronić może przed niektórymi chorobami i schorzeniami. Pozytywnie wpływa na układ pokarmowy, gdyż reguluje trawienie, ale też oczyszcza ciało i z niego usuwa szkodliwe toksyny. Mniszek mocno pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i stawów, a to potrzebne jest szczególnie starszym zwierzętom, które mogą w ten sposób dłużej być w dobrej formie i sprawne. Wspomnieć też warto o poprawie wyglądu skóry i sierści, która się staje ładniejsza i gęstsza, to jest między innymi rezultatem właściwości przeciwzapalnych i przeciwutleniających.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Jakie pozytywne skutki będzie miało podawanie zwierzętom mniszka lekarskiego - CNOS