Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Na czym polega faktoring międzynarodowy

Handlowa współpraca z firmami zagranicznymi to duża szansa na dynamiczny wzrost firmy i zwiększenie jej obrotów. Ale ruszenie z taką współpracą to także spore ryzyko biznesowe, jakie trzeba dobrze przemyśleć i jak najlepiej się zabezpieczyć. Rzecz jasna odpowiednia kontrola klienta będzie niezwykle istotna, ale zostaje także temat płynności finansowe. W niejednym przypadku zagraniczni klienci oczekują bowiem atrakcyjnych dla nich terminów płatności, a to będzie się wiązać z tym, że będzie trzeba dłużej czekać na zapłatę.

Z tego też powodu w takich sytuacjach bardzo dobrze może się sprawdzić bezpieczny eksportowy faktoring. Funkcjonuje on na analogicznej zasadzie, co faktoring dostępny dla krajowych kontrahentów. Lecz z powodu tego, że otoczka takich transakcji jest znacznie bardziej skomplikowana, to nie każdy z faktorów będzie taką usługę oferował.

Bierze się to z tego, że istnieją spore różnice w przepisach istniejących w krajach dostawy, niejednokrotnie także dochodzą skomplikowane sprawy podatkowe i celne. To wszystko sprawia, że trzeba mieć duże doświadczenie w takiej sprzedaży, a firmom przeważnie trudno je będzie samodzielnie zdobyć. Z tego też powodu dla nich dużo lepszym rozwiązaniem będzie skupienie się na prowadzeniu biznesu, pozostawiając kwestie należności i wierzytelności finansowej instytucji, która oferować będzie faktoring eksportowy dla zagranicznych kontraktów.

Przejście na międzynarodowy faktoring wymagać będzie dokładnego sprawdzenia przyszłych klientów, oraz oceny ich rzetelności i wiarygodności. Oczywiście nawet mimo pozytywnych rekomendacji pewne ryzyko biznesowe jest, dlatego też warto zastanowić się mocno nad rodzajem faktoringu, jaki się wybierze. Przy faktoringu pełnym firmy sprzedające mają dodatkową skuteczną ochronę w formie polisy na wypadek niewypłacalności, co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami. Jeżeli ktoś się będzie bardziej interesował tą tematyką, to zajrzeć może na stronę https://faktoringoferty.pl/artykuly-i-porady/84-faktoring-eksportowy-finansowanie-i-pakiet-bezpieczenstwa i zaznajomić się z umieszczonymi tam informacjami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz