Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

O jakich rzeczach warto pamiętać przy wyborze listew przypodłogowych

Jeśli ktoś planuje ułożyć na podłodze deski albo panele, to pamiętać też musi o zakupie przypodłogowych listew. Listwy takie pełnią parę ważnych zadań, i pasuje zadbać o to, aby je dobrać najlepiej jak się da. W pierwszej kolejności chronią one końce podłogi przed mechanicznymi uszkodzeniami. Jednocześnie zapewniają też ładny, elegancki wygląd, przykrywając puste przestrzenie, konieczne do zostawienia podczas montażu podłogi. Dodatkowo dzięki swojej budowie łatwo w nich można ukryć rozmaite przewody i kable, przykładowo do telewizji czy internetu.

Dostępne są one w kilku różnych wysokościach, oraz dużej ilości kolorów i wzorów. Większość osób dobiera listwy dopasowując je kolorystycznie do ścian i podłogi. Ale są również tacy posiadacze mieszkań i domów, jacy decydują się na większe kontrasty, które również przy właściwym doborze bardzo ładnie się prezentują. Listwy dobierać także można do koloru drzwi, jest to również często wybierane rozwiązanie. Ważną rzeczą przy doborze listew jest ich wysokość, a ta w dużym stopniu zależeć będzie od rozmiaru wnętrza. W przypadku małych pomieszczeń bardzo dobrze sprawdzają się listwy o wysokości do 6 cm, natomiast w większych wnętrzach pomyśleć można o modelach posiadających nawet 10 cm na wysokość. Dla optycznego wyglądu istotne jest też dostosowanie koloru do podłogi albo ściany, trzeba to także uwzględnić podczas wyboru.

Obecnie listwy produkowane są z paru materiałów, które się od siebie różnią wyglądem oraz ceną. Cały czas dużym zainteresowaniem się cieszy naturalne drewno, zapewniające ładny wygląd i dużą trwałość. Klienci często wybierają także listy zrobione z MDF, są one dostępne w dużej ilości motywów i kolorów. Bogata kolorystyka to także zaleta listew wykonanych z PCV, które są najtańszym rozwiązaniem. Jeżeli ktoś będzie szukał tego typu listew, to ma kilka opcji do wyboru, jedną z nich jest wpisanie w wyszukiwarce hasła białe listwy przypodłogowe i przejrzenie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz