Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Odżywki białkowe – na jakie rzeczy zwracać uwagę przy wyborze

Jeśli ktoś planuje zacząć intensywne treningi siłowe, to pamiętać musi o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze konieczne będzie systematyczne chodzenie na siłownię, ale także odpowiedni odpoczynek i regeneracja po treningach. No i rzecz jasna zapomnieć nie można o prawidłowym odżywianiu, jakie również jest bardzo ważne. Podczas budowania masy mięśniowej kluczowe dostarczenie będzie organizmowi niezbędnej ilości białka. Zaleca się, żeby to było co najmniej 1,5 grama na kilogram wagi, a to wbrew pozorom wcale nie jest tak mało. Zapewnienie takiej ilości białka w zwykłym pożywieniu wymaga pewnego wysiłku, dlatego też dużo osób zaczyna się decydować na różnego rodzaju odżywki białkowe.

Przeważnie one mają postać proszku, który trzeba rozpuścić w mleku albo wodzie, i później wypić. Dzięki temu bardzo łatwo się je przygotowuje, zrobić to wręcz można przebywając na siłowni. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że takie preparaty nie mogą zastępować zbilansowanej, zdrowej diety, a jedynie ją uzupełniać. Przy wybieraniu najlepszej odżywki dla siebie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim takie zakupy robić należy jedynie w sprawdzonych, dobrych sklepach, co do których będzie pewność jeżeli chodzi o jakość asortymentu. Odżywki białkowe dostępne są w paru rodzajach, różniących się ceną, właściwościami i składem.

Najtańszym rozwiązaniem, które u większości osób sprawdza się bardzo dobrze, są koncentraty. Zależnie od produktu ilość białka w nich wynosi od 70 do 90 procent, a dodatkowo mają w sobie jakieś węglowodany. Znacznie łatwiej przyswajalne, ale też mające w składzie dużo więcej aminokwasów są izolaty, lecz przy nich trzeba się liczyć z wyższymi cenami. W ostatnim czasie na naszym rynku zaczęły się też pojawiać hydroizolaty, dzięki wykorzystaniu w nich tak zwanej hydrolizy mają one jeszcze lepsze wchłanianie. Dla osób które unikają produktów pochodzenia zwierzęcego sporo jest także środków opierających się na soi, ryżu lub grochu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Odżywki białkowe – na jakie rzeczy zwracać uwagę przy wyborze - CNOS