Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

W jaki sposób działają i jak się stosuje zmywacze do paznokci

Duża część kobiet ozdabia bardzo chętnie paznokcie. Możliwości na to jest przynajmniej parę. Bez przerwy dużą popularnością cieszą się najróżniejsze lakiery. Mają one ten plus, że dostępne są w ogromniej ilości odcieni i kolorów, a dodatkowo bez żadnego problemu je można nałożyć samodzielnie w domu. W ostatnim czasie coraz większa liczba pań decyduje się też na zrobienie paznokci hybrydowych, tu również kolorystycznych możliwości jest dużo, a bardzo ładnie się one prezentują. O ile hybrydy nakleja się, ale też i ściąga w kosmetycznych gabinetach, to jeśli chodzi o lakier też można sobie poradzić z nim samemu. W tym celu wystarczy zakupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Całkiem niedawno jeszcze duża część tego typu zmywaczy zawierała w swoim składzie aceton. Ta substancja bardzo skutecznie sobie radzi z dużą częścią lakierów, ale ma dość agresywne działanie. W przypadku nieumiejętnego stosowania lub delikatniejszych paznokciach spowodować nawet może ich uszkodzenie, z tego też powodu trzeba tu dość mocno uważać. Są oczywiście sytuacje, gdy bez acetonu się nie obejdzie, ale jeżeli będą tylko możliwości, to lepiej go zastąpić czymś innym.

Szczególnie że aktualnie nie ma żadnych problemów z dostępnością do wielu skutecznych produktów, które w swoim składzie acetonu nie zawierają. Popularne są na przykład zmywacze opierające się na octanie winylu lub butylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak jest znacznie większe. Szukając zmywacza pasuje zwrócić uwagę na to, do czego ma być on przeznaczony.

Spora część tego typu zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera pielęgnacyjne substancje, przykładowo olejki czy wyciągi z roślin. Jeżeli celem jest tylko pozbycie się lakieru, to bardzo dobrze sprawdzą się one w tej roli, ponieważ dodatkowo nawilżą i wzmocnią płytkę. Ale jeżeli trzeba będzie przygotować paznokcie pod manicure hybrydowy, to tego typu produktów należy unikać. Mogą one bowiem pozostawić tłustą warstwę, która utrudni przyklejenie hybrydy i może spowodować szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

W jaki sposób działają i jak się stosuje zmywacze do paznokci - CNOS