Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

W jaki sposób się zabrać za sprzedaż kamienicy

Sprzedanie budynku wielorodzinnego czy kamienicy to zupełnie inne wyzwanie niż sprzedaż normalnego mieszkania albo domu, i to z wielu powodów. Przede wszystkim będzie tu mowa o znacznie większych sumach, bowiem niejednokrotnie takie sprzedaże dotyczą powyżej kilkunastu milionów złotych. To automatycznie znacząco zmniejsza liczbę potencjalnych chętnych, bowiem z reguły to będą inwestorzy chcący potem na takiej nieruchomości zarobić. W części przypadków może jeszcze dojść mocno skomplikowany prawny status, na przykład się wiążący z tym że nieruchomość ma paru właścicieli, którzy muszą w jakiś sposób się porozumieć.

Dlatego też jeżeli ktoś dysponuje taką nieruchomością i planuje wystawić do sprzedaży, to zdecydowanie powinien to zrobić z pomocą jakieś profesjonalnej firmy. Z wyszukaniem takiej firmy raczej nie będzie dużego problemu, starczy w wyszukiwarce wpisać hasło kupię kamienicę chorzów i przeglądnąć otrzymane wyniki. Część takich firm działa jedynie w określonych miastach, lecz są również takie, które obsługują cały kraj. Za nawiązaniem współpracy z jedną z takich firm przemawia kilka rzeczy. Przede wszystkim jeżeli specjalizują się one w sprzedawaniu wielorodzinnych budynków, kamienic czy lokali biurowych, to mają odpowiednie doświadczenie i rozeznanie na rynku.

Między innymi są w stanie zająć się wszelkimi formalnościami związanymi z przygotowaniem obiektu do sprzedawania, nawet wtedy gdy się pojawią jakieś prawne problemy. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a tym bardziej umiejętności, a ewentualne pomyłki opóźnić mogą cały proces albo go wręcz zatrzymać. Z tego też powodu zdanie się tu na profesjonalistów na pewno bardzo się przyda, ponieważ odpadnie mnóstwo pracy związanej ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Specjalistyczne agencje mają też znacznie więcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Nie tylko dzięki reklamie w internecie i prasie branżowej, ale także przez swoje kontakty, które akurat w takim biznesie są bardzo pożądane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

W jaki sposób się zabrać za sprzedaż kamienicy - CNOS