Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Czemu reklama za pomocą neonów ma taką skuteczność

{Mało osób jest świadomych, że tak bardzo popularne neony posiadają stuletnią historię, bo pierwsze z nich pojawiły się na ulicach już około 1906 roku. Widać więc, że neonowa reklama ma wieloletnią historię, która w rzeczywistości wcale nie uległa zakończeniu. Klasyczne neony są wykonywane z rurek ze szkła napełnionych mieszanką szlachetnych gazów. Zależnie od tego, jak wyglądał skład tej mieszanki, to otrzymywano różny kolor światła. Tego typu neony na ścianę czy też montowane na stelażach i dachach na pewno robią duże wrażenie, ale posiadają kilka ważnych minusów. Po pierwsze ich produkcja wymaga sporej ilości czasu, a poza tym ze względu na wykorzystanie nie są one zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Przy jakiegoś uszkodzenia czy awarii przeważnie danego elementu nie dawało się naprawić, tylko trzeba było wstawiać nowy. Z tego też powodu mogłoby się wydawać, że taki nośnik reklamy powoli zniknie z naszych ulic, gdy na rynek wkroczyła technologia ledowa. Ledy jako źródło oświetlenia przebojem się wdarły

Chyba każdy z nas kojarzy świecące nocą barwne reklamy, które niczym innym nie są jak neonami. Od ponad 100 lat ta reklamowa forma cieszy się bardzo dużym powodzenie i skutecznością, a dzisiaj dzięki nowoczesnej technologii możliwości jej jeszcze się zwiększyły. Klasyczne neony wykonane są ze szklanych rurek napełnionych mieszanką szlachetnych gazów. Jeżeli z dwóch stron rurki podepnie się napięcie elektryczne, to pojawiają się wyładowania i gaz w rurce będzie świecił na odpowiedni kolor.

Zapewnia to niesamowity efekt, widoczny z bardzo daleka bez względu na warunki klimatyczne, lecz produkcja neonów o takiej konstrukcji jest trudna i wymagająca. Z powodu użycia szkła nie mają one też dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, z takich też powodów nie była to tania i szybka do montażu forma reklamy. Dużo zmieniło się dzięki technologii ledowej, jaka się pojawiła kilkanaście lat temu i zdobyła niesamowicie dużą. Nowoczesne neony led zaczęły być świetną alternatywą dla dotychczasowych rozwiązań, praktycznie zupełnie je wypierając z rynku. Są bowiem tańsze, łatwiejsze w produkcji, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i dają nieograniczoną ilość barw.

Napis ledowy umieszcza się w rurce z plastiku, którą jest znacznie łatwiej zagiąć do dowolnego kształtu w stosunku do szkła, nie jest też ona narażona na uszkodzenie przy przypadkowym uderzeniu. Ledowe napis ledowy zużywają dużo mniejszą ilość prądu, co w obecnym czasie jest bardzo ważne, technologia ta pozwala również na zastosowanie w zasadzie każdego koloru, jaki będzie chciał zamawiający.

Wyśmienicie sprawdzają się zarówno w reklamach w środku obiektów, jak również za nimi, jak tradycyjne neony. Firmy specjalizujące się w produkcji takich neonów gwarantują sporą elastyczność w zakresie wymiarów czy wzornictwa, dlatego też każdy zrobić może neon na zamówienie taki, jakiego będzie potrzebował. A który będzie ładnie świecił przez wiele następnych lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Czemu reklama za pomocą neonów ma taką skuteczność - CNOS