Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakie są typy pieców stosowanych w saunach, jak je wybrać

Korzystanie z saun cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Co prawda daleko nam jeszcze do mieszkańców Skandynawii, lecz coraz więcej osób zaczęło doceniać zalety takiej formy wypoczynku. A to przekłada się na zainteresowaniem montażem saun na terenie swoich domów, co jak się okazuje jest proste i niezbyt kosztowne. Dużo firm ma bowiem w swojej ofercie sauny na wymiar, przez co dostanie się gotową do zamontowania konstrukcję, z której po paru dniach da się w pełni korzystać. Decydując się na saunę należy się przede wszystkim zastanowić, jaki rodzaj pieca będzie użyty.

Typowa konstrukcja na drewno wymaga ciągłego pilnowania, z takich też powodów klienci decydują się coraz częściej na piece do saun w wersji elektrycznej. Te zaś występują w paru różnych wersjach, czyli jednofunkcyjnych, dwufunkcyjnych oraz akumulacyjnych. Jednofunkcyjne piece wyłącznie nagrzewają powietrze oraz kamienie, a odpowiednią wilgotność można uzyskać poprzez polewanie gorących kamieni wodą.

W przypadku modeli dwufunkcyjnych do dyspozycji jest dodatkowo generator wytwarzający parę, który pozwala na duże zróżnicowanie kąpieli saunowych. W jeszcze inny sposób funkcjonują kumulacyjne piece, które przypominają swoim działaniem termosy, gdyż wszystko jest termicznie zaizolowane, i dzięki temu gotowe do użytku w dowolnym momencie. Szczegółowych informacji w temacie danych rodzajów pieców dowiedzieć się można odwiedzając jakiś sprawdzony sauny sklep. Jego pracownicy z pewnością doradzą w wyborze najodpowiedniejszego w danym przypadku rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Jakie są typy pieców stosowanych w saunach, jak je wybrać - CNOS