Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakie są zalety uruchomienia własnego bloga firmowego

Do tworzenia stron internetowych wykorzystywane są coraz częściej są specjalne platformy. Jedną z najpopularniejszych jest WordPress, na której działa zdecydowana większość blogów istniejących w internecie. Taki był zresztą pierwotny zamysł twórców WordPressa, chociaż dzisiaj znacznie się to wszystko rozszerzyło. Przede wszystkim platforma WordPress jest darmowa, nie trzeba ponosić za nią żadnej opłaty. Bezpłatna jest także większość motywów graficznych oraz dodatkowych modułów, które rozszerzają możliwości strony.

Takie moduły są bardzo proste do instalacji, a za ich pomocą da się zrobić w zasadzie wszystko, co będzie potrzebne. Za część z nich należy ponieść jakąś opłatę, bo ich stworzenie wymagało dużego nakładu pracy, ale ostateczne wydatki i tak będą znacznie niższe niż gdyby było potrzeba zrobić cały serwis od nowa. Analogicznie jest z graficznymi motywami, jeśli ktoś zdecyduje się wykonać własny, dostosowany pod profil działalności i swoją firmę, to także niewielkim kosztem to zrobi. Kolejnym dużym plusem WordPressa jest łatwa konfiguracja i instalacja. Jeżeli ktoś jest zorientowany w tym temacie, to praktycznie wszystko zrobi w kilkanaście minut, i można już będzie publikować pierwsze wpisy. Zarówno konfiguracja systemu jak też kompleksowe zarządzanie wpisami i kategoriami realizowane jest z poziomu panelu administracyjnego.

Panel ten jest intuicyjny i prosty, a równocześnie daje bardzo duże możliwości. Do publikacji można przy pomocy zaawansowanego edytora dokładać zdjęcia czy filmy, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek skomplikowanych czynności.

Dobrze zrobiona konfiguracja obejmować również powinna obszar SEO, a to jest kolejny argument za tym, aby do stworzenia bloga użyć WordPressa. Przyjazne linki wraz ze skuteczną optymalizacją samej konstrukcji strony powodują, że dodawane wpisy bardzo szybko się indeksują i są wysoko na liście wyników wyszukiwania. Tak więc jeśli ktoś planuje uruchomić swój blog, taki jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to na pewno powinien zastanowić się o użyciu WordPressa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Jakie są zalety uruchomienia własnego bloga firmowego - CNOS