Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakim sposobem hodować wrzosy i azalie?

Do roślin wrzosowatych zaliczamy różaneczniki, wrzosy, wrzośce i azalie. Te pierwsze są dekoracja naszych skwerów późną wiosną. Wrzosy tudzież są symbolem jesieni. Są one dość wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin wymagają półcienistego oraz spokojnego. Powinny być osłonięte od przeciągów oraz silnych wiatrów, jakie im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, należałoby to sprawić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego i systematycznego podlewania. By woda nie wyparowywała za ekspresowo, warto podsypywać ziemię korą sosnową bądź torfem. Będzie to też chroniło roślinę przed niektórymi chorobami. Różaneczniki są florami niezmiernie wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Wypada przyzwoicie wybrać miejsce, w jakim je posadzimy.

Koniecznie należy im dostarczać składników odżywczych z grupy makro i mikroelementów. Na zimę obowiązkowo wypada je ubezpieczyć przed zmarznięciem i wypada zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Więcej o wrzosach na Dabecja. Kwiaty cebulowe rozkwitają już przedwczesną wiosną, są trwalsze i bardziej odporne na zmiany temperatur aniżeli inne rośliny. Ich pielęgnacja żąda sporo pracy, lecz efekt na pewno jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z jakich latem wyrosną piękne kwiaty.

Nim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich położenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy pragnęli wykopać cebulki. Należyty pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych oraz bylinowych na jednej grządce. Byliny rozkwitają później, więc kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe oraz barwne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz