Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Opis urządzeń magnetycznych do separacji metali

{W czasie produkcji żywności konieczne jest zagwarantowanie wysokich standardów bezpieczeństwa. Niezwykle ważne przede wszystkim jest to, żeby nic niepożądanego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie będzie tu tylko chodzić o zanieczyszczenia jakimiś substancjami, ale o elementy metalowe, jakie także mogą się w żywności znaleźć. Oczywiście nikt celowo ich tam nie będzie dawał, ale starczy że się odłamie jakiś fragment obudowy czy nakrętki, aby pojawiły się problemy.

Z takich też powodów podczas wytwarzaniu

Wytwórcy produktów żywnościowych muszą spełniać naprawdę ostre normy jeśli chodzi o jakość wyrobów. Niezwykle ważne jest oczywiście stosowanie składników najlepszej jakości a także pilnowanie czystości i higieny na każdym etapie. Ale jest jeszcze jeden aspekt, o którym przeciętna osoba raczej nie ma pojęcia, a mianowicie detekcja metali. Jak się okazuje, w czasie procesów produkcyjnych problem taki pojawia się dość często. Odłupane fragmenty obudów, pourywane części czy odkręcone śruby to coś, co absolutnie w jedzeniu nie może się znaleźć. Dlatego też producenci żywności stosują najróżniejsze urządzenia magnetyczne, które mają na celu wyłapanie wszystkich, nawet najmniejszych drobin metalu.

Urządzenia te składają się przeważnie z mocnych magnesów z neodymu, które mają największą moc ze wszystkich. Dzięki tej mocy skutecznie wyłapują one wszystko, co posiada tylko właściwości magnetyczne i znalazło się w produkowanej żywności. Trzeba jednak pamiętać, że separacja metali takim sposobem nie pozwoli na wyłapanie niebezpiecznych przedmiotów z innych metali, przykładowo aluminium lub miedzi. W takiej sytuacji stosować należy jakieś inne sposoby, żeby także przypilnować, aby nic się do jedzenia nie przedostało.

Jedną ze stosowanych technik jest separacja metalu przy pomocy urządzeni wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie. Takie detektory charakteryzuje duża skuteczność działania, i sprawdzają się doskonale w wielu zastosowaniach. Co jest istotne, dzięki odpowiedniej konstrukcji ich pracy nie powinny zakłócać elementy metalowe, z jakich zrobiony jest mechanizm taśmociągu czy sam sprzęt.

Przy detektorach metali niezwykle istotne jest, jak radzą sobie z najmniejszymi drobinkami. W przypadku modeli używających magnesów neodymowych jest możliwość wyłapywania elementów, które mają wielkość nawet kilkudziesięciu µm. Urządzenia rentgenowskie też charakteryzują się dużą precyzją, a dodatkową ich zaletą jest szeroki zakres wyłapywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz