Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Podstawowe zastosowanie gumowych wyrobów w przemyśle

Guma jako materiał znajduje zastosowanie w różnych przemysłowych gałęziach. Każdemu z nas kojarzyć się ona będzie przede wszystkim uszczelnieniami i oponami, lecz tak naprawdę obszarów, w jakich spotyka się wyroby gumowe będzie dużo więcej. Poduszki, tuleje, pasy, płyty, tarcze albo odboje to zaledwie niektóre z elementów, które są niezbędne przy najróżniejszych urządzeniach. Guma jako materiał charakteryzuje się wysoką elastycznością. Dzięki temu świetnie się nadaje do rozmaitych, ale również i jako pochłaniające energię elementy.

Zależnie od użycia guma może być mniej lub bardziej twarda, będzie się też różniła resztą parametrów. Przykładowo odboje gumowe wymagają tego, żeby materiał miał dużą elastyczność i nie odkształcał się trwale, ponieważ powinien pochłonąć dużo energii, a później wrócić do pierwotnego kształtu. Odbojnice gumowe stosuje się przeważnie na rampach, ścianach czy nabrzeżach w portach, ale też są one powszechnie wykorzystywane do ochrony drzwi w domach. Całkowicie inne parametry powinny mieć pasy gumowe. W ich przypadku bardziej niż elastyczność liczą się wytrzymałość i trwałość, z tego też powodu stosowana to ich produkcji guma będzie miała całkowicie inną charakterystykę.

Jeśli chodzi o pasy często używa się wzmocnienie siatką lub tkaniną, aby powiększyć ich odporność. Szczególnie że elementy te powszechnie się stosuje jako transportowe taśmy czy elementy zabezpieczające teren, przez co naprawdę one być muszą solidnie zrobione. Jeszcze inne zastosowanie mają tarcze gumowe. Te używa się najczęściej jako elementy większych urządzeń, w jakich są między innymi rozdzielającymi przekładami.

Z uwagi na trudne warunki codziennej pracy, nierzadko w niskich temperaturach, guma powinna być odporna na mróz i niezwykle wytrzymała. Wytwórcy gumowych produktów, przykładowo takich jak tarcze gumowe, przeważnie pozwalają na szerokie kształtowanie wszystkich parametrów, zarówno jeżeli będzie chodzić o rozmiary jak i pozostałe właściwości, przez co da się je łatwo dostosować do konkretnych potrzeb.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Podstawowe zastosowanie gumowych wyrobów w przemyśle - CNOS