Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Problemy psychologiczne potomstwa – w jaki sposób sobie z nimi radzić?

Współczesny świat potrzebuje współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Wybitnie niejednokrotnie są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Powody wizyt dzieci u psychologa są wybitnie różne – może to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zaburzenia po traumatycznym przeżyciu, komplikacje z mówieniem i dziesiątki innych wydarzeń, jakie miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog pracuje równolegle z dziećmi i ich rodzicami – sprawdź alkoholizm radom. Psycholodzy dziecięcy funkcjonują w wielu położeniach – w poradniach psychologicznych, w szkołach i w poradniach niepublicznych. W czasie ustalania terminu pierwszej wizyty należy się spytać, czy na pierwsze spotkanie nadejść z dzieckiem, lub bez niego. Zdarza się, że pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu wyśmienitego wywiadu, omówienie problemu, założenie celu oraz przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im znacznie bardziej złożony kłopot, tym przyzwoiciej trzeba się do niego przygotować.

Przyzwoicie, gdyby rodzice spisali sobie wszelkie trudności, niepewności, pytania, im więcej szczegółów podadzą na pierwszym spotkaniu, tym lepiej psycholog przygotuje się do pracy z dzieckiem. Nie wolno na początku określić, jak wielu spotkań będzie potrzebowała terapia. Na ogół, po paru spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, wszyscy z kolei przekazują lekarzowi własne spostrzeżenia – na tej podstawie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego przedsięwzięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Problemy psychologiczne potomstwa – w jaki sposób sobie z nimi radzić? - CNOS