Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Skażony alkohol – w jakich przypadkach się go wykorzystuje

Sprzedaż i dystrybucja alkoholu w Polsce, ale też i wielu innych europejskich krajach, jest bardzo rygorystycznie regulowana. Bierze się to z faktu, że od każdej butelki, którą się sprzeda jest pobierana wysoka akcyza, która wpływa później do budżetu. Akcyza ta przewyższa wiele razy koszty wyprodukowania takiego alkoholu, i właśnie przez to butelka spirytusu czy wódki ma w sklepie cenę kilkudziesięciu złotych. Firmy które produkują alkohol są bardzo dokładnie kontrolowane, zarówno na etapie produkowania, jak również sprzedaży. Lecz substancja ta ma również szerokie praktyczne zastosowanie, i jest stosowana w sporej ilości branż. Jeżeli miałby tam być stosowany jakiś alkohol z naliczoną akcyzą, to w większości przypadków byłoby to zupełnie nieopłacalne. Zaś dopuszczenie normalnego spirytusu spożywczego z pewnością by spowodowało, że praktycznie od razu by się on znalazł w nielegalnym obrocie. Z takich też powodów do zastosowań nie wiążących się z konsumpcją jest stosowany alkohol etylowy skażony, który jest robiony ze zwykłego alkoholu, do którego dodaje się jakieś specjalne związki. Najczęściej wykorzystuje się tu alkohol izopropylowy, aceton i eter, ostateczny wybór zależny będzie od tego, do jakich celów stosowany będzie gotowy produkt.

Procedura produkcji alkoholu skażonego oraz zawartości związków, które się dodaje jest dokładnie określona przez obowiązujące przepisy. Co istotne, te dodatki nie są niebezpieczne dla pijących, choć rzecz jasna trafiają się miłośnicy takich trunków. Powodują one jednak szereg nieprzyjemnych objawów, co zniechęca dość skutecznie do ich spożycia. A z alkoholu skażonego korzysta wiele branż. Stosuje się go powszechnie na przykład do wytwarzania płynów do spryskiwaczy na zimę, przez co wytrzymać one mogą nawet do minus 22 stopni. W branży kosmetycznej alkohol ten stanowi składnik odświeżaczy powietrza czy perfum, znajdzie się go też w licznych środkach czyszczących. Skażony alkohol używany też jest używany do produkcji najróżniejszych rozpuszczalników i preparatów odtłuszczających w budownictwie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Skażony alkohol – w jakich przypadkach się go wykorzystuje - CNOS