Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

W jakich rozwiązaniach sprawdzają się napędy z silnikiem i motoreduktory

Mechaniczne urządzenia przeważnie wymagają do swojej pracy jakiegoś napędu. W tradycyjnych rozwiązaniach mogą to być elektryczne silniki Promotor, które wraz z właściwie dobraną przekładnią sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Napędy z silnikami cieszą się ogromną popularnością, możliwości w zakresie ich wykorzystania są bardzo szerokie, ale w niektórych sytuacjach projektanci zaczynają wybierać inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są Łożyska izolowane elektrycznie, jakie w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami mają liczne zalety. Przeciętny mechanizm motoreduktora jest złożony z elektrycznego napędu oraz gotowej mechanicznej przekładni.

Dzięki temu, że całość umieszczono w zwartej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a poza tym nie trzeba się już zajmować projektowaniem mechanizmu zębatek. Motoreduktory są dostępne w dużej ilości rodzajów, różniących się prędkością nominalną, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Tym sposobem przy projektowaniu można wybrać jeden z dużej ilości dostępnych w katalogach, co znacznie usprawnia całość procesu.

Oczywiście motoreduktor promotor w pewnych sytuacjach nie będzie się sprawdzał, na przykład przy przenoszeniu dużej mocy czy dużej prędkości obrotowej, wtedy rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Wiele modeli motoreduktorów jest dedykowanych do pracy w trudnych warunkach. Wtedy na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, czy też jakieś inne elementy, które na taką pracę pozwolą, bez ryzyka awarii całego podzespołu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

W jakich rozwiązaniach sprawdzają się napędy z silnikiem i motoreduktory - CNOS